Niezłomni” to ostatnia część bardzo popularnego cyklu powieści młodzieżowych „Wybrani”. Na ten tom na pewno wielu fanów czekało z niecierpliwością.

Poprzednia część skończyła się w dramatycznym momencie. Carter został porwany i ślad po nim zupełnie zaginął. W tym czasie Nathaniel zdobył przewagę. Akademia Cimmeria, najbardziej elitarna szkoła w Wielkiej Brytanii przechodzi kryzys. Uczniowie tracą ducha i wiarę w jakiekolwiek ideały. Allie postanawia w miarę swoich możliwości wziąć sprawy w swoje ręce. Niepokoi się o Cartera. Próby jego odnalezienia stanowią bardzo dużą część powieści. Dziewczyna martwi się także o przyszłość szkoły. Namawia Isabelle do tego, by od nowa rozpocząć treningi w Nocnej Szkole. To by zdecydowanie podniosło na duchu uczniów i dodało im pewności siebie.

W „Niezłomnych” czytelnik znajdzie odpowiedzi na wiele pytań. Rozwikłanych zostanie mnóstwo tajemnic. Rozstrzygnięty zostanie ponadto dalszy los Akademii. Tego wszystkiego zresztą czytelnik spodziewa się po ostatniej części cyklu.

W części tej Allie wreszcie zdecyduje, kogo kocha. Trójkąt miłosny, tak przecież powszechny w powieściach młodzieżowych, tu jest nieco nużący. A może po prostu nie wyróżnia się niczym niezwykłym?

Cała powieść nie odbiega poziomem od poprzednich tomów cyklu. Zdecydowanie się od nich jednak różni. Tam czytelnik miał mnóstwo tajemnic, pytań i zagadek. W „Niezłomnych” nie ma już tego tajemniczego klimatu. Wiele rzeczy się jednak wyjaśnia i mnóstwo faktów staje się jaśniejszymi. Całą serię można mimo wszystko uznać za bardzo udaną.