Pisarz Balthazar Balsan ma wszystko, czego tylko zapragnie. Jest przeciwieństwem Odette, która ledwo wiąże koniec z końcem. Jednak to właśnie ona znajduje w życiu szczęście. Ta sztuka nie udaje się pisarzowi.

Ich wspólne spotkanie zmienia ich życie na dobre. Jest to baśniowa opowieść o miłości, która pokazuje lęk przed uczuciem i sposób na znalezienie szczęścia. Jest więc także formą przypowieści.

Książka została napisana bez zbędnych ozdobników w bardzo prosty sposób. Książka jest bardzo kobieca. Tytułowa opowieść, czyli „Odette” porusza i na długo zapada w pamięci. Oprócz niej, mamy również możliwość przeczytania 7 innych opowieści, które są równie piękne i wzruszające. Każda z nich ma swój nietypowy charakter. Każda z nich jest inna. Dzięki temu, w książce tej każdy znajdzie coś dla siebie. Książka porusza duszę i serce czytelnika.

W krótkiej formie, czyli w opowiadaniach, autor przedstawia historię ośmiu kobiet, które poszukują miłości i dla których miłość jest najważniejsza w życiu. Pokazuje kobiety mieszkające w różnych krajach i mające różny status społeczny. Najpiękniejsze w jego twórczości jest to, że wszystkie powieści, opowiadania można czytać między wierszami i każdy odnajdzie w nich przesłanie skierowane dla niego. Na pewno każdy będzie zadowolony, że trafił na takie właśnie opowiadania. W końcu są one piękne, przejmujące i niepowtarzalne. Będzie się je czytało z wielką przyjemnością. Można będzie poczuć w nich magię miłości i tego niesamowitego uczucia, którym darzy się drugiego człowieka.