Jest zbiorowe, ilustrowane wydanie trzech najbardziej znanych opowiadań Schmitta „Oskar i Pani Róża”, „Pan Ibrahim i kwiaty Koranu” oraz „Dzieci Noego”.

„Oskar i Pani Róża”: 10-letni Oskar leży w szpitalu i żadne bajki nie mają dla niego większego znaczenia. Przestał już w nie wierzyć. Właśnie wtedy, na jego drodze pojawia się tajemnicza pani Róża. Kiedyś była bardzo znaną zapaśniczką. Ponadto potrafi także znaleźć wyjście z każdej sytuacji.

„Dzieci Noego”: W okupowanej Belgii katolicki ksiądz ukrywa żydowskiego chłopca – Josepha. Chłopcu udaje się przeżyć. Odnajduje swoich rodziców. Po latach opowiada to wszystko, co mu się przydarzyło.

„Pan Ibrahim i kwiaty Koranu”: Momo to zagubiony i zaniedbany przez ojca chłopiec. Jego dzieciństwo dobiega końca. Wkraczanie w dorosłość może okazać się bardzo trudne, bo nie ma od kogo nauczyć się tego, jak powinien się zachowywać. Wszystko zmienia się, gdy poznaje pana Ibrahima w jednym ze sklepów, w którym kradnie konserwy. Wkrótce staje się on opiekunem chłopca, a także jego przyjacielem.

Schmitt w swoich opowiadaniach porusza wiele religijnych i duchowych tematów. Jego książki może czytać każdy, bez względu na wyznanie. Uczy on czytelnika otwartości na duchową sferę życia. Te opowieści mówią o nadziei, miłości, śmierci, tolerancji, pokonywaniu własnych lęków i poszukiwaniu tożsamości. Opisuje w sposób zabawny i bardzo dojrzały relacje między dziećmi oraz dorosłymi. Przedstawia swój własny punkt widzenia, a także pozwala, aby czytelnik mógł sam wyrobić sobie zdanie na temat przytaczanych historii.