Ostatni szczegół” to już szósty tom cyklu Harlana Cobena o Myronie Bolitare. Tutaj ten sympatyczny bohater będzie musiał zająć się zagadką, która dotknie bliskiej mu osoby i jego samego.

Myron postanowił udać się na zasłużone wakacje. Przyjemny wypoczynek na Karaibach zostaje jednak przerwany, a Myron zmuszony jest do powrotu do Nowego Jorku. Jego wspólniczka, równie lubiana przez czytelników Esperanza Diaz, została oskarżona o morderstwo. Według śledczych kobieta zabiła bardzo popularnego bejsbolistę Clu Haida, który był zresztą pierwszym klientem w sportowej karierze Myrona. Śledczym udało się zebrać sporo istotnych dowodów zdecydowanie wskazujących na winę Esperanzy. W jej samochodzie znaleziono broń i krew zmarłego, a według wielu świadków Clu i Diaz w dniu śmierci sportowca odbyli poważną kłótnię. Mimo dość trudnej sytuacji Esperanza nie chce składać żadnych wyjaśnień. Myron nie wierzy w jej winę i postanawia sam się zająć tą sprawą, mając nadzieję na oczyszczenie dobrego imienia wspólniczki. W trakcie jego dochodzenia musi znaleźć odpowiedzi na wiele pytań. Być może śmierć Clu miała związek z wypadkiem, jaki spowodował dwanaście lat wcześniej. Okazuje się ponadto, że ktoś wrabiał bejsbolistę i fałszował jego wyniki kontroli antydopingowej. Myron będzie musiał zająć się bardzo trudną dla niego samego sprawą.

Esperanza to niezwykle sympatyczna i lubiana bohaterka cyklu o Myronie. To, że tu została wysunięta praktycznie na pierwszy plan, sprawia, że powieść wiele zyskuje. Każdy czytelnik z utęsknieniem wyczekuje zakończenia, aby poznać dalsze losy tej kobiety. Tymczasem Coben jak zwykle zaskakuje. Zakończenia nie da się przewidzieć. Cała sprawa toczy się bardzo dynamicznie. W masie poszlak i intryg Myron musi stworzyć jakiś ład, z którego wyciągnie potrzebne mu wnioski. Fabula jak zawsze zresztą wciąga i nikt nie będzie nią zawiedziony.