Pani Noc” to pierwsza część serii „Mroczne Intrygi”, a która z kolei jest kontynuacją bardzo popularnego cyklu „Dary Anioła”. To wciągające powieści młodzieżowe z kategorii paranormal.

Główną bohaterkę, Emmę czytelnicy mieli okazję poznać już w poprzednich częściach. Teraz jest ona jednak inną osobą. Już nie jest dzieckiem. Obecnie to silna i stanowcza kobieta. Ma swój cel do osiągnięcia, jakim jest znalezienie mordercy rodziców i pomszczenie ich. Emma razem ze swoim parabatai Julianem Blackthornem i jego młodszym rodzeństwem przebywa w Instytucie. W tym czasie w Los Angeles dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Emma i Julian mają niespodziewanych gości. Są to faerie, które przychodzą do nich z propozycją. Chcą uwolnić brata Juliana, Marka w zamian za pomoc w odnalezieniu mordercy faerii.

Pani Noc” to bardzo pokaźna książka. Ma ponad osiemset stron, a mimo to można ją przeczytać w bardzo krótkim czasie. Fani poprzedniej serii Cassandry Clare na pewno nie będą zawiedzenie. Autorka niejednokrotnie udowadniała, że ma bardzo dużą, bujną wyobraźnię. Tak jest także i w przypadku tej powieści. Świat przez nią stworzony jest bardzo bogaty, wyrazisty, mroczny i wciągający. Mnogość wątków i postaci nie przeszkodziła jednak autorce w stworzeniu spójnej fabuły.

Autorka posługuje się charakterystycznym dla siebie językiem, który jest dobrze znany jej fanom. Ma specyficzne poczucie humoru, które oczywiście nie wszystkim się musi podobać, ale na pewno jest bardzo ciekawe. „Pani Noc” na tle innych powieści młodzieżowych wyróżnia się in plus.