Bardzo oryginalna powieść „Panika” skierowana jest nie tylko do nastolatków. Choć jej bohaterami są młodzi ludzie, to opowieść o nich na pewno przyciągnie także starsze osoby.

Panika to gra. Organizowana jest co roku przez uczniów ostatniej klasy liceum. Polega na wykonywaniu niezwykle niebezpiecznych zadań, w których można nawet zginąć. Wygrana, czyli nagroda pieniężna jest dla wielu z tych młodych ludzi jedyną szansą ucieczki. Carp to bowiem niewielkie miasteczko, w którym nie dzieje się tak naprawdę nic. Jedyną szansą dla młodzieży na przeżycie czegoś ciekawego i stanie się kimś jest właśnie wyprowadzka. Do tego potrzebne są jednak pieniądze.
Heather od zawsze gardziła osobami uczestniczącymi w tej ryzykownej grze. Okoliczności takie jak zdrada chłopaka i problemy rodzinne zmusiły ją jednak do wzięcia w niej udziału.


„Panika” to takie nowe i o wiele bardziej realistyczne Igrzyska Śmierci. Akcja dzieje się w świecie współczesnym, najzupełniej normalnym. Bohaterowie są z krwi i kości, bardzo wyraziści, pomimo iż są ludźmi także dość zwyczajnymi. Realizm jest jedną z głównych cech tej powieści. Kolejną jest na pewno napięcie. Powieść obfituje w wywołujące niepokój, a czasem i przerażenie wydarzenia. Akcja toczy się bardzo dynamicznie. Kolejne strony przerzuca się jedną po drugiej i bardzo trudno się od nich oderwać.


Bardzo szybko sympatię zyskują bohaterowie powieści. Mowa tu nie tylko o głównej bohaterce, czyli Heather, ale i pozostałych, jak Nat czy Bishop. Postaci te przedstawione są bardzo ciekawie.


Choć „Panika” to powieść młodzieżowa, to traktuje o tak poważnych sprawach, jak odwaga, poświęcenie, poznawania siebie i swoich możliwości, przekraczanie granic. Pozostawia po sobie nawet u nieco starszych czytelników bardzo miłe wrażenie.