Tajemnicze wiadomości w żółtych kopertach mieszają w spokojnym życiu mieszkańców placu Arezzo. Anonimowe wyznania miłosne zaczynają szokować. Nagle opadają wszystkie maski noszone przez mieszkańców.

Wciągającą historie bohaterów czyta się z dużą przyjemnością i bardzo szybko. Pokazane zostają relacje ludzi, których początkowo nic nie łączy, jednak z czasem ich losy mocno się krzyżują. Pełno w tej książce jest emocji, skrajnych doznań, jak i codziennych problemów, z którymi boryka się każdy z nas. W niektórych momentach autor zbyt mocno moralizuje, co niektórym czytelnikom może nieco przeszkadzać. Jednak nie jest to aż tak bardzo nachalne.

Problemy przedstawione w książce, choć dotyczą codzienności, w wielu przypadkach odnoszą się głównie do seksualności bohaterów, co może być nieco przytłaczające w niektórych momentach. Może wydawać się, że mieszkańcy placu Arezzo nie mają innych problemów, jak jedynie te na podłożu seksualnym. Galeria postaci sprzyja natomiast temu, aby nieco rozwinąć wątki i pokazać także inne problemy. Szkoda, że czasem autor po prostu nie skupić się na innych wątkach, ale to już jego wola i jego obraz rzeczywistości.

Książka jest odprężająca i czyta się ją z dużą przyjemnością. Skłania w wielu momentach do refleksji i na pewno wiele wątków pozostanie w pamięci czytelników na długo. Książka stanowi lekką, momentami zabawną i ironiczną opowieść, która na pewno spodoba się każdemu. Warto czasem sięgnąć po takie lekkie książki, które zapewniają dużą dawkę rozrywki.