Najszybciej sprzedający się debiut dla dorosłych w historii brytyjskiego rynku. Co 6 sekund kolejna osoba kupowała w Stanach Zjednoczonych tę książkę. Na całym świecie sprzedanych zostało miliony egzemplarzy. Powieść ukazała się w 44 krajach. O czym mowa? „Dziewczyna z pociągu” Pauli Hawkinsa zrobiła prawdziwą furorę na świecie. Stała się bestsellerem i jedną z najciekawszych propozycji na rynku. Na kanwie sukcesu książki powstał w 2016 roku film, o tym samym tytule.

 

Główną bohaterką książki jest Rachel, który każdego dnia dojeżdża do pracy pociągiem. Jej każdy dzień wygląda tak samo. Wstaje. Ubiera się. Wychodzi z domu. Wsiada do pociągi i jedzie przed siebie. Wie, że pociąg zawsze zatrzymuje się przed tym samym semaforem, dokładnie naprzeciwko szeregu domów. W związku z tym, że jeździ każdego dnia koło tych samych domów i tą samą trasą, zaczyna się jej wydawać, że zna ludzi, których obserwuje przez okno. Utożsamia się z nimi i tworzy historie, które jej zdaniem idealnie pasują do mieszkańców pewnego domu. Uważa, że ich życie jest wręcz idealne. Marzy o tym, aby być równie szczęśliwa co oni.

 

Nagle, pewnego dnia zauważa coś wstrząsającego. Jest w stanie zobaczyć to tylko przez ułamek sekundy, ponieważ pociąg rusza. To wystarcza jej jednak, aby zaniepokoić się i nie móc przestać myśleć o tym, co zobaczyła. Od tej chwili, wszystko się zmienia. Rachel ma okazję stać się częścią życia ludzi, których do tej pory obserwowała tylko z okna, z pewnej odległości. Teraz będzie mogła być dla nich kimś więcej niż tylko dziewczyną z pociągu.