Życie, jak dobrze wiemy, pisze różne scenariusze. Ludzie często nie dokonują właściwych wyborów. Nikt nie ma prawa osądzać innych i komentować wyborów. Każdy ma własne sumienie i powinien postępować tak, jak mu ono podpowiada. Czasem rzeczywistość nie jest do końca taka, jak nam się wydaje.

Nawet ci, których uważamy za nieskazitelnie dobrych, popełniają błędy. Bardzo często wytykamy innym błędy, nie widząc tych, które sami popełniamy. A przecież każdy wybór wiąże się z konsekwencjami. Niektóre są pozytywne, a niektóre negatywne.

Główną bohaterką książki jest 30-letnia Zuzanna, singielka, która zakochała się w żonatym mężczyźnie. Z pełną świadomością brnie w związek, w którym jest tą drugą. Żona Roberta oczywiście o niczym nie wie. Wśród bohaterów pojawiają się także inne kobiety, m.in. Joanna, kuzynka Zuzy. Pojawiają się również mężczyźni, którzy podobnie jak kobiety, uwikłani są w miłosne historie, często bardzo skomplikowane. Każdy z bohaterów przeżywa emocje na swój sposób. Każda miłość jest w końcu inna.

Książka jest godna polecenia przede wszystkim dla kobiet. Mogą ją z powodzeniem czytać żony, matki, kochanki, a także singielki. Warto po nią sięgnąć przede wszystkim po to, aby uświadomić sobie, że nie ma ludzi idealnych i każdy popełnia błędy, większe bądź mniejsze. Czasem podejmujemy zupełnie nieracjonalne decyzje, które bywają krzywdzące, a drugim dają szczęście. Każdy z nas ma w końcu prawo znaleźć miłość, a przy tym popełniać błędy. Trzeba zdać sobie sprawę z tego, że bez miłości nie da się żyć.