Rywalki” to pierwszy tom bardzo popularnej trylogii „Selekcja” bardzo popularnej pisarki literatury młodzieżowej Kiery Cass.

Główną bohaterką powieści jest America Singer nazywana przez bliskich Ami. Dziewczyna żyje w specyficznym świecie. Społeczeństwo podzielona jest na różne kasty. Sama należy do stosunkowo wysoko postawionej kasty Artystów. Zajmuje się śpiewem oraz grą na różnych instrumentach. Ami od dwóch lat potajemnie spotyka się z Aspenem. Jej rodzice jednak nigdy nie pozwolą na ten związek. Chłopak należy bowiem do kasty o wiele za niskiej.

Zbliżają się słynne Eliminacje, w których nastoletnia Ami będzie musiała wziąć udział. Dla zdecydowanej większości dziewczyn w jej wieku Eliminacje są wymarzonym dniem. Spośród 35 dziewcząt wybrana zostanie jedna. Będzie ona partnerką księcia Maxona. Zamieszka w pięknym zamku, będzie wiodła luksusowe życie, a do tego otrzyma koronę. Czy można o takim życiu nie marzyć? Otóż można! Ami ma nadzieję, że książę nawet nie zwróci na nią uwagi i będzie mogła jak najszybciej wrócić do swojego normalnego życia. Tymczasem po poznaniu księcia Maxona sprawy przybierają nieco inny, dla dziewczyny całkiem nieoczekiwany obrót.

Rywalki” to wyrazista powieść, która wciąga od pierwszych stron. Autorka popisała się pomysłowością i oryginalnością. Temat powieści jest bowiem dosyć sztampowy – typowy trójkąt miłosny, po części bajka o Kopciuszku. Tymczasem autorce udało się opisać ten całkiem zwyczajny temat w ciekawy sposób. Książka ma charakter, nie znika w tłumie innych powieści młodzieżowych. Nie pierwszy raz Kiera Cass udowodniła, że pisać umie.