Spośród wielu dostępnych teraz w księgarniach erotyków na uwagę zasługuje na pewno książka autorstwa E.M. Adeline pt. „S.E.K.R.E.T.”. Powieść wyróżnia się pomiędzy innymi przedstawicielami tego gatunku.

Bohaterką powieści jest Cassie – 35-letnia wdowa. Kobieta ma za sobą ciężkie życie. Jej zmarły mąż nie obdarzył jej nigdy szacunkiem i miłością. Dla niego najważniejsze był alkohol. Teraz Cassie jest kelnerką i prowadzi monotonne życie, na które składa się praca, dom i czytanie książek. Pewnego dnia w ręce Cassie trafia pamiętnik pozostawiony przez jedną z klientek. Kelnerka mimowolnie zagląda do środka. Znajduje także bransoletkę z maleńkim, prawie niewidocznym napisem. W taki właśnie sposób Cassie dowiaduje się o istnieniu tajemniczej organizacji o nazwie S.E.K.R.E.T. Celem tego stowarzyszenia jest pozwolenie kobietom na spełnienie ich najskrytszych fantazji. Cassie dostaje propozycję wstąpienia do organizacji. Długo się nie zastanawia nad odpowiedzią.

Powieść zawiera kilka scen z seksem w roli głównej. Nie są one ani wulgarne, ani też bardzo ciekawe – można powiedzieć nawet, że dość monotonne. Mimo to sceny te wypadają bardzo naturalnie szczególnie w porównaniu do innych książek erotycznych.

Autorce udało się także opisać nie tylko sam seks pod różnymi postaciami, ale także osobowość bohaterki i jej dużą przemianę wewnętrzną. Czytelnik jest świadkiem tego, jak Cassie zmienia się ze skromnej, przygaszonej i bardzo niedowartościowanej w pewną siebie kobietę, która przede wszystkim wie, czego chce. Spełnianie pragnień kobiety polega nie tylko na seksie i zaspokojeniu erotycznym, ale także na zupełnej zmianie podejścia do rzeczy codziennych.

S.E.K.R.E.T.” to na pewno jedna z bardziej wartościowych książek z gatunku literatury erotycznej. Jest to książka bardzo zmysłowa, intrygująca, szalenie kobieca, ale również po ludzku ciepła.