Serce w chmurach” to ciepła i pełna humoru opowieść głównie dla młodzieży. Książka opowiada o 24 godzinach z życia siedemnastoletniej Hadley Sullivan. Dziewczyna utknęła na nowojorskim. Spóźniła się na samolot do Londynu, przez co najprawdopodobniej nie zdąży także na drugi ślub swojego ojca. Jego wybranki Hadley jeszcze nie zdążyła poznać, a tym bardziej polubić. Sfrustrowana nastolatka uważa ten dzień za chyba najgorszy w swoim dotychczasowym życiu. Dziewczyna nie wie jeszcze, że za kilka chwil spotka miłość swojego życia!

W tłocznej poczekalni lotniska Hadley dostrzega nagle jego – faceta idealnego. Oliver to Anglik, który czeka na nocny samolot do Londynu. Dziwnym zbiegiem okoliczności chłopak i Hadley mają miejsca tuż obok siebie.

W powieści „Serce w chmurach” w ogóle zbiegi okoliczności odgrywają olbrzymią rolę. To one w połączeniu ze szczęściem i po części przypadkiem łączą dwie obce osoby i pozwalają na narodzenie się między nimi uczucia. Powieść jest pełna humoru, dziwnych, śmiesznych wypadków. Bohaterowie są młodzi, nie do końca jeszcze dojrzali, ale bardzo ciepli i sympatyczni. Miłość, jaka rodzi się tak szybko między nimi, oboje zaskakuje, ale jest to przyjemne zaskoczenie. Ani Hadley, ani Oliver nie spodziewali się, że uczucie może zaatakować tak znienacka, w zupełnie przypadkowym miejscu.

Pozornie mogłoby się wydawać, że powieść Jennifer E. Smith to prosta i słodka historia o romantycznej miłości. Tymczasem posiada ona nieco głębsze przesłanie. Bohaterowie to nie para głupich nastolatków. Oboje mają swoje problemy, swoje rozterki, wcale nie tak różne od tych, które spotykają osoby dorosłe. „Serce w chmurach” to w zasadzie pozycja nie tylko dla młodych osób, ale także dorosłych i dojrzałych.