Siostra” to nie tylko bardzo wciągający, elektryzujący thriller. To także intrygująca powieść o sile siostrzanej miłości.


Beatrice jest ogromnie zżyta ze swoją młodszą siostrą Tess. Między kobietami panuje sina więź przypominającą tą pomiędzy siostrami bliźniaczkami. Pierwszym ciosem dla Beatrice jest zaginięcie Tess. Już wtedy bohaterka czuje, że dzieje się coś naprawdę złego. Niedługo później policja odnajduje zwłoki. Śledztwo wskazuje na samobójstwo. Beatrice jest jednak pewna, że Tess nigdy nie zrobiłaby tego, nie zabiłaby się, nie podniosłaby ręki na własne życie. Kobieta posiada już nawet własną listę podejrzanych. Na tej liście znajdują się mężczyźni, z którymi Tess miała jakikolwiek kontakt: jej kochanek, a zarazem ojciec jej dziecka, mężczyzna, od którego wynajmowała mieszkanie, tajemniczy mężczyzna z parku oraz przystojny lekarz. Beatrice nie spocznie, dopóki nie odkryje prawdy.


Thriller „Siostra” wywołuje u czytelników bardzo skrajne uczucia. Są tacy, którzy tę książkę uwielbiają, a są i tacy, którzy nie są w stanie przez tę lekturę przebrnąć. Na pewno jednak nie sposób powieści nie zauważyć. Na jej fabułę składa się przede wszystkim poszukiwanie sprawcy przestępstwa. Główna bohaterka, Beatrice jest w tym osamotniona, ponieważ wszyscy uważają, iż Tess popełniła samobójstwo. Kieruje się właściwie tylko własnym przeczuciem. To właśnie jej emocje związane z miłością do siostry stanowią ważną część powieści.
W książce pełno zwrotów akcji. Jest dynamicznie, bardzo zmiennie. Powieść wciąga od pierwszych stron. Znajdą tu na pewno coś dla siebie i fani thrillera, i fani obyczajówki, dla których ludzkie emocje są najważniejsze.