Wszystko się zgadza: takie same oczy, włosy i usta. Policja z Brookliny jest przekonana, że znalazła zwłoki doktor Maury Isles. Tymczasem, okazuje się, że pani doktor żyje i ma się całkiem dobrze.

Straszne odkrycie powoduje lawinę zdarzeń, których nikt się nie spodziewał. Jednak wszystko to prowadzi do wyjaśnienia seryjnych morderstw, które były dokonywane przez ostatnie 40 lat na ciężarnych kobietach. Wkrótce na jaw wychodzą nowe fakty z życia Maury, a prawda jest przerażająca. Niebawem pojawiają się nowe szczątki ofiar, śledztwo nabiera nowego kierunku. Dowiemy się kim tak naprawdę jest doktor Isles i co ma wspólnego z zaginionymi kobietami.

Bardzo ciekawa fabuła sprawia, że książkę czyta się z dużą przyjemnością i równie wielkim zainteresowaniem. Akcja trzyma w napięciu od samego początku do samego końca. Pojawiają się nieprzewidywalne wątki, które zaskakują czytelnika. Ilość bohaterów jest odpowiednia, dlatego nie przytłacza czytelnika. Opisy są w sam raz, bez zbędnego koloryzowania i przedstawiania tego, czego czytelnik może się sam domyślić. Jest to bardzo dobry kryminał, który jak najbardziej warto przeczytać.

Mrożąca krew w żyłach historia zapada w pamięci czytelnika na długo. Zdecydowanie więc jeśli poszukujemy książki, która wywrze na nas bardzo duże wrażenie, powinniśmy sięgnąć po „Sobowtóra”. Jest to książka, o której na pewno przez długi czas nie zapomnimy. Można będzie cieszyć się z tego, że wreszcie trafiliśmy na pozycję, która porywa. Od tej książki nie będzie można się oderwać.