Akcja książki toczy się w 1996 roku. Głównym bohaterem jest Jack Reacher, który nadal służy w wojsku i w ciągu jednego dnia swojej służby otrzymał medal. Następnie został po tym dużym wyróżnieniu odesłany do szkoły. W szkolnej klasie zastaje dwóch mężczyzn: agenta FBI oraz analityka CIA. Każdy z nich jest wykwalifikowanym człowiekiem do zadań specjalnych i każdy z nich zastanawia się, co ten człowiek tak naprawdę tutaj robi. I wreszcie się dowiadują, że uśpiona komórka dżihadystów w Hamburgu przyjęła pod swe skrzydła nieoczekiwanego gościa – kuriera z Arabii Saudyjskiej. Mężczyzna ten poszukuje bezpiecznego schronienia, w którym mógłby spotkać się z nieznanym człowiekiem.

 

Reacher jest postacią, która została stworzona na miarę potrzeb powieści sensacyjnej. Jest odważny, skuteczny, chwilami wredny i cyniczny. Poza tym, jest niezwykle inteligentny i pełen specyficznego humoru. Jest to sensacyjny bohater, który jest niemal idealny. Jest to zdecydowanie książka, którą warto przeczytać. Spodoba się przede wszystkim osobom, które uwielbiają powieści sensacyjne. Na pewno nie będą mogły narzekać na nudę.

 

W książce bardzo dużo się dzieje. Co chwilę poznajemy nowych bohaterów i otwierane są nowe wątki. W związku z tym, można będzie poznać wiele ciekawych historii, które doprowadzą do rozwiązania całej sprawy. Warto zagłębić się w ten niezwykły świat i niesamowite przygody Jacka Reachera. Zdecydowanie nie pożałujemy poświęconego na czytanie tej książki czasu. Będzie to niesamowita podróż do 1996 roku.