Suki bywają różne: Wredne, Bezwzględne, Pazerne, Napalone, Durne, Zimne, Bure, Leniwe, Pruderyjne, Agresywne, Wścibskie, Podłe. Gorzej, gdy są w dodatku Zaniedbane, Podstarzałe albo wręcz Stare, Zdewociałe czy Nawiedzone. O tym właśnie opowiada nowa książką Krystyny Kofty „Suki”.

Przedstawia kobiety, które nie przebierają w środkach, aby osiągnąć swój cel. Książka jest bardzo współczesna. Jest wypełniona osobistymi przemyśleniami, które są bardzo trafne i mądre.

Poruszanych jest w niej wiele ważnych tematów, które często są pomijane przez media lub przedstawiane nie w taki sposób, w jaki powinny być przedstawione. Przeczytamy m.in. o patriarchacie, przemocy, pozorantach, opiece nad schorowanymi rodzicami. Będziemy mieli okazję zapoznać się z sytuacjami, które faktycznie się wydarzyły lub mogły wydarzyć. Przeczytamy także o świadomych wyborach oraz o tym, jak w życiu uzyskać szczęście. Książka została w całości poświęcona kobietom oraz temu, jak są odbierane w społeczeństwie, zarówno tym świeckim, jak i katolickim. Wiele jest w niej pochwały dla kobiet oraz odniesień do tego, jak dużą rolę odgrywają w społeczeństwie.

Książka została napisana w dość specyficzny sposób. Zawiera krótkie zdania, a jej styl jest mocno współczesny. Wielu czytelnikom przyzwyczajonym do tradycyjnej prozy może to nie przypaść do gustu. Pomimo wszystko, tematyka książki, jak i ona sama jest warto polecenia. Może otworzyć nam oczy na wiele spraw, których nie dostrzegamy na co dzień lub po prostu nie chcemy zauważyć.