Ewa całkowicie poświęciła się dla swojej rodziny. Jest po prostu żoną i matką. Jako dojrzała kobieta uświadamia sobie, że przestała realizować swoje marzenia i gdzieś porzuciła swoje pragnienia.

Frustracja wypełnia ją w całości. Okazuje się, że miłość w jej małżeństwie już dawno wygasła, a Klaudia, jej córka nie jest już tak blisko matki, jak powinna. Gdy Ewa dowiaduje się o chorobie córki, postanawia wszystko naprawić. Dzięki zdrowej diecie i treningom, chce przywrócić córkę na właściwy tor. Klaudia ponowie się do niej zbliża. Razem stoczą walkę. Wszystko to może być szansą na szczęście dla Ewy i całej jej rodziny.

Powieść jest bardzo współczesna. Tematyka jest banalna, jednak Olejnik przedstawia ją w taki sposób, że całość czyta się z bardzo dużym zainteresowaniem. Dzięki temu konstrukcja jest niesamowicie przemyślana i dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Bohaterowie są bardzo realni. Powieść porusza bardzo wiele trudnych tematów. Wątek małżeństwa, relacja matki z córką, motyw tolerancji i dopasowania do grupy i wreszcie walka o własną rodzinę. Czytelnik nie będzie mógł narzekać na nudę. Na kolejnych stronach książki będzie działo się bardzo dużo, jednak spójnych historii. Dzięki temu, do książki nie wkradł się chaos. Opowieść została doskonale osadzona w polskich realiach. Dzięki temu, przedstawiane tam historie nie są obce czytelnikowi. Może się z nimi w pełni utożsamiać. Książkę czyta się jednym tchem. „Szczęście na wagę” to książka, która jest jednak najbardziej godna polecenia. Warto ją przeczytać bez dwóch zdań.