Sześć lat później” to najlepiej sprzedająca się powieść Harlana Cobena w Stanach Zjednoczonych. To także świetny, wciągający thriller, z których pisania autor jest dobrze znany.


Jake był bez pamięci zakochany w Natalii. Musiał jednak patrzeć, jak jego ukochana wychodzi za mąż za zupełnie innego mężczyznę. Jakby tego było mało, to musiał także przysiąc, że nie będzie próbował nawiązywać żadnych kontaktów z ukochaną. Po sześciu latach zupełnie przypadkiem Jake trafia na nekrolog Todda, męża Natalii. Uznaje, że w takich okolicznościach może się zobaczyć z dawną ukochaną, że ta śmierć zwalnia go z danych obietnic. Udaje się zatem na pogrzeb mężczyzny. Tam jednak okazuje się, że wdowa to nie Natalia, a zupełnie obca kobieta. To jednak nie wszystko. Zmarły Todd był ze swoją żoną już 10 lat. Zdezorientowany Jake nie rozumie zaistniałej sytuacji. Zastanawia się, gdzie jest i kim właściwie była jego ukochana. Kontaktuje się z dawnymi przyjaciółmi, ale oni nie wiedzą, kim jest Jake. Próbując dojść do prawdy, bohater naraża się na ogromne niebezpieczeństwo.


W „Sześć lat później” autor korzysta ze znanego sobie już schematu. Tajemnice z przeszłości, piętrzące się problemy, masa zagadek i niebezpieczeństw. Harlan Coben to jednak autor doświadczony i uzdolniony. On nawet z utartych już schematów potrafi stworzyć ciekawą i wciągającą powieść. Nie inaczej jest tutaj. Przy tej lekturze nie da się nudzić. Zakończenie jest bardzo zaskakujące. Sympatię szybko zyskuje główny bohater powieści, Jake. Jest on nieustępliwy, zdecydowany, czasem może nazbyt wyidealizowany, ale to ciepły i dobry człowiek.