Pani Ming, czyli urocza kobieta uwielbia opowiadać o dziesięciorgu swoich dzieci. Liczna rodzina jest całym jej światem. Główny bohater książki, czyli turysta-biznesmen zwiedzający Chiny jest zafascynowany jej niezwykłą historią. Ciekawość skłania go do odkrycia najgłębiej skrywanych przez panią Ming tajemnic.

Chce dowiedzieć się, co kobieta skrywa za tymi niesamowitymi i niewiarygodnymi opowieściami o cudownej rodzinie.

Pani Ming to babcia klozetowa w męskiej toalecie w jednym z hoteli w Chinach, matka dziesięciorga dzieci, z których każde na swój sposób jest wyjątkowe. W swoich opowieściach, pani Ming przemyca wiele myśli Konfucjusza. Biznesmen zaczyna zastanawiać się nad swoim życiem i sensem tego, co go otacza. Książka, choć z pozoru wydaje się oczywista i prosta, w miarę rozwoju akcji staje się coraz bardziej zagmatwana i tajemnicza, co jest jej wielką mocą i siłą. Czytelnik potrzebuje chwili namysłu, aby wszystko przyswoić. Z pozoru banalna fabuła wciąga i powoduje, czy książkę czyta się z bardzo dużym zaangażowaniem i zaciekawieniem. Można wyciągnąć z niej wiele wniosków dla siebie. Na pewno poświęcając czas na tę książkę, nie będzie się miało wrażenia, że jest to czas stracony. Będzie to na pewno ciekawa historia do poznania, która skłoni czytelnika do wielu refleksji nad własnym życiem.

Warto sięgać po takie książki, które dają do myślenia. Na pewno na długo będzie się miało je w pamięci i przyniosą wiele korzyści dla każdej osoby, która zdecyduje się na ich przeczytanie.