„Tajemniczy ogród” to opowieść o przyjaźni i magicznych mocach, jakie ma natura. Mary Lennox przenosi się do swojego wuja. Stary ponury dom, w którym ma zamieszkać, skrywa wiele niesamowitych tajemnic. Część pokoi w domu jest cały czas zamknięta. Mary każdego wieczora słyszy czyjś płacz. Próbując odkryć, kto tak płacze, odkrywa furtkę do tajemniczego miejsca. Za furtką skrywa się niesamowita przyroda. I nie tylko.

 

Najpiękniejsza i najbardziej magiczna książka – te słowa idealnie podsumowują „Tajemniczy ogród”. Tę książkę powinna przeczytać każda młoda osoba. Opowiada ona o rozpieszczonej dziewczynie, która po śmierci rodziców musi odnaleźć się w nowym środowisku. Jej świat wywraca się do góry nogami. Początkowo zupełnie nie przejmuje się tym, że straciła rodziców i musi zamieszkać z wujem. Jednak nowe miejsce zupełnie zmienia Mary. Otwiera jej oczy na świat, a także pokazuje piękno otaczającej jej rzeczywistości.

 

„Tajemniczy ogród” to wspaniała bajka, którą zdecydowanie każdy powinien przeczytać. Bez względu na wiek. Jest to pełna tajemnic opowieść o sile przyjaźni, która ma zbawienny wpływ na ludzkie życie. Do tej książki każdy, kto przeczytał ją raz, powraca co jakiś czas. Każdy ma pragnienie zajrzeć od czasu do czasu do tajemniczego ogrodu skrywanego za solidnymi murami. Książka na zawsze pozostaje w pamięci czytelnika. Za każdym razem można zachwycać się jej pięknem i uniwersalnymi wartościami, jakie przedstawia. Zdecydowanie, każdy chciałby mieć obok swojego domu taki właśnie tajemniczy ogród.