Tajlandia to baśniowe królestwo, które nigdy nie zostało podbite. Można tutaj zachwycić się niezwykłymi świątyniami i królewskimi rezydencjami. W Tajlandii można zakochać się z wielu powodów.

Przy tajskiej kuchni każda inna wydaje się prosta i banalna. Takiego festiwalu smaków nie odnajdziemy w żadnej innej kuchni na świecie. A na pewno nie za takiego pieniądze, bo jedzenie w tym kraju jest naprawdę bardzo tanie. Grosze można zapłacić za prawdziwe smakołyki. W samym sercu Tajlandii można znaleźć zasłonięte przez ryżowe pola niezwykłe świątynie. Ponadto, można będzie odwiedzić przepiękne, rajskie plaże, wyspy, a także skorzystać z rozrywkowej strony miasta. Górzysta Północ oferuje trekkingi, spływy tratwami, eskapady na słoniach i spotkania z niezwykle barwnymi mniejszościami etnicznymi, które wciąż żyją tu zgodnie z wielowiekową tradycją.

Martyna Wojciechowska przedstawia nam Tajlandię, w której z narodzin dziewczynki wszyscy bardzo się cieszą. Nie tak jak w Chinach, Japonii czy innych tego typu krajach. Tutaj to prawdziwe święto, gdy na świat przychodzi dziewczynka. Ta dziewczynka jest dla rodziny prawdziwym źródłem dochodów. W tym kraju dla pieniędzy i urody robi się wiele. Dziewczynki są tam katowane dietami i poddają się szeregom zabiegów upiększających, aby tylko sprostać wymaganiom kanonów piękna. W końcu dzięki temu mogą zdobywać pieniądze.

Poznajemy Tajlandię, która jest krajem pięknym i urokliwym, ale skrywającym wiele tajemnic, które jak na tacy przedstawia nam Martyna Wojciechowska. Dzięki tej książce przeżyjemy wyjątkową przygodę.