Karolina i Mariola są przyjaciółkami od dziecka. Wychowywały się na osiedlu z wielkiej płyty.

Gdy dorosły, nadal przyjaźniły się i wiedziały o siebie dosłownie wszystko. Mariola jako pierwsza wyszła za mąż i urodziła dwóch chłopców. Dom, praca i dzieci były dla niej całym światem. Spoglądając na swoje życie widziała, że brakuje w nim spontaniczności. Za sprawą swojej koleżanki, poznała Bartka. Zaczęło między nimi rodzić się prawdziwe uczucie. Karolina natomiast zawsze zwlekała z założeniem rodziny. Zadeklarowana singielka czerpała z życia pełnymi garściami. W końcu spotkała jednak Michała, mężczyznę swojego życia. Jednak, nie wszystko potoczyło się tak, jak planowali. Karolina urodziła chorego syna. Jej świat rozpadł się na małe kawałeczki. Bardzo kochała swoją rodzinę, ale zdarzały się chwile, że chciała wszystko rzucić. Dzięki wsparciu przyjaciółki, nauczyła się żyć z nieuleczalną chorobą dziecka.

„Taka jak ty” to powieść o zwyczajnych kobietach, która zaliczają w swoim życiu wzloty i upadki. Pokazuje ich codzienne zmagania, zwątpienia i rozterki. Książka przede wszystkim jednak przynosi nadzieję, podtrzymuje na duchu i obiecuje lepsze jutro. Powieść ma wielką wartość i każdy może z niej wynieść coś innego. Bohaterowie książki, jak i sama książka budzą skrajne emocje. Autorka uwodzi czytelnika prostym i trafnym w przekazie językiem.

Tę książkę powinien zdecydowanie przeczytać każdy. A w szczególności kobiety, które chcą zobaczyć, że nie tylko ich życie jest tak zagmatwane. Okazuje się, że inne kobiety również potrafią wszystko w swoim życiu skomplikować.