Tatuaż z lilią” to pierwsza część cyklu „Antilia” autorstwa polskiej pisarki Ewy Seno. To całkiem udany debiut literacki w wykonaniu tej autorki.

Dzień osiemnastych urodzin Niny to także dzień największych zmian w jej życiu. Na imprezie urodzinowej okazało się, że jej chłopak zdradza ją z najlepszą przyjaciółką. W wypadku samochodowym ginie ojciec i macocha Niny. W międzyczasie dziewczyna trafia do kolegi, który w ramach prezentu robi jej tatuaż z lilią. Kolega ten twierdzi, że tatuaż ten będzie symbolem jej nowego życia. Krótki czas po tych wydarzeniach Nina przeprowadza się z Wilanowa do ciotki Mandy mieszkającej w Stanach Zjednoczonych. Tam faktycznie rozpoczyna się zupełnie nowy rozdział w życiu nastolatki po przejściach. Okazuje się bowiem, że tatuaż jest kluczem do tajemniczego, magicznego świata Antilii. Tam czekają na Ninę ekscytujące i nie zawsze bezpieczne przygody.

Wielu autorów niejednokrotnie udowodniło, że polska fantastyka młodzieżowa ma się całkiem dobrze. Ewa Seno to kolejna pisarka, która potrafi przyciągnąć przedstawicieli młodego pokolenia. Udało jej się stworzyć historię spójną, mądrą i jednocześnie bardzo wciągającą. W pierwszej połowie książki Nina jest po prostu młodą dziewczyną, która spotkało w życiu wielkie nieszczęście. Później jednak robi się o wiele bardziej tajemniczo, bo na scenę wkracza magia. Obie części są jednakowo przyjemne w odbiorze. Nina to inteligentna nastolatka, którą łatwo polubić.

Ewa Seno używa bardzo prostego i przyjemnego języka, dzięki czemu powieść czyta się bardzo szybko.