Tęsknię za tobą” to kolejna pozycja w dorobku mistrza thrillera – Harlana Cobena. Autor wykorzystał jeden ze swoich ulubionych motywów, czyli wpływ przeszłości na teraźniejszość.

Kat Donovan jest detektywem w nowojorskiej policji. Pewnego dnia kobieta przegląda profile mężczyzn na jednym z portali randkowych. Tam przez przypadek zauważa profil swojego byłego narzeczonego, który złamał jej serce. Pod wpływem impulsu, a może i dawnego uczucia Kat kontaktuje się z byłym. Ten jednak nie chce odnawiać dawnej znajomości. W tym samym czasie kobieta dostaje nową sprawę. Będzie ono dla niej okazją do zajrzenia do swojej przeszłości i zweryfikowania wielu dawnych opinii. Okazuje się, że były narzeczony, dawna wielka miłość, nie jest tak krystalicznie dobry. Jeff jest powiązany z szajką oszustów, ludzi wykorzystujących ludzką naiwność i słabość. Kat ma wreszcie okazję do rozwikłania zagadki zabójstwa jej ojca, który też był policjantem.

Tęsknię za tobą” to dokładnie taki kryminał, do jakiego przyzwyczaił czytelników Harlan Coben. Akcja jest dynamiczna i nieprzewidywalna. Trudno domyślić się zakończenia czy w ogóle dalszego ciągu powieści. Jest masa zwrotów akcji, zagadek i tajemnic. Kiedy wydaje się, że jesteśmy już na dobrym tropie do odnalezienia odpowiedzi na pytania, wydarza się coś, co całkowicie zmienia obraz sytuacji. Takie są właśnie wszystkie powieści Cobena.

Autor poruszył ważne problemy społeczne, takie jak wykorzystywanie kobiet i inne. Ponadto pokazał słabość ludzkich pragnień. Nawet bardzo inteligentna kobieta pragnąca jednak czułości i miłości, traci czujność. W taki sposób łatwo staje się ofiarą.