Główną bohaterką książki jest 39-letnia Natalia, żona Wiktora. Jest także mamą nastoletniej Julki.

Natalia nie uważa swojego życia za wyjątkowo udane. Myśli o sobie per kura domowa. Nie jest także szczęśliwa w małżeństwie. Uważa, że razem z mężem popadli w rutynę. Marzy o idealnym mężczyźnie. Wydaje się, że pewnego dnia go spotkała. Nieznajomy wydaje się być ucieleśnieniem jej marzeń. Jednak, w rzeczywistości okazuje się, że nie jest tak, jak się jej wydaje. Natalia zmienia się diametralnie i staje się dużo bardziej pewna siebie. Znajduje pracę i zaczyna układać swoje życie od nowa, tak jak to zawsze chciała. Niestety, ale wszystko komplikuje się w efekcie rodzinnej tragedii.

Jest to powieść o kobiecie, która przechodzi metamorfozę. Jest to książka zarówno o miłości, jak i przebaczeniu. Autorka, na przykładzie Natalii pokazuje, że czasem najtrudniejsze decyzje są najbardziej trafne i warto zaryzykować wszystko, aby wreszcie odnaleźć szczęście i spełnienie. Pokazuje również, że wybaczanie jest bardzo trudną sztuką, ale nie niemożliwą. Nie wszyscy jednak są zdolni do tego, aby wybaczyć. Jest to książka, którą zdecydowanie warto przeczytać. Na pewno po jej przeczytaniu, niejedna osoba zastanowi się nad istotą miłości i potrzebą wybaczenia. Jest to więc książka, która daje do myślenia i na długo pozostaje w pamięci.

Książka wypełniona jest po brzegi emocjami. Czyta się ją jednym tchem. Bez dwóch zdań, jest to książka, którą powinien przeczytać każdy, kto chce zobaczyć blaski i cienie miłości.