Książka przedstawia historię wielkiej miłości kobiety do mężczyzny.

Pokazuje, jak trudne jest adopcyjne rodzicielstwo i z jakimi wyzwaniami muszą zmierzyć się rodzice. Historia jest bardzo wzruszająca, a przy tym smutna. Chwilami są jednak zabawne historie, które poniekąd napawają nadzieją. Pokazuje, jak trudnych wyborów musimy czasem dokonać. Książka ta jest także o silne miłości i o tym, że każdy ma w sobie miłość.

Książka porusza tak wiele tematów, że jest praktycznie dla każdego. Każdy odnajdzie w niej historie, które go wzruszą i zainspirują do refleksji i kontemplacji. Z jednej strony jest to pozycja lekka, a z drugiej skłaniająca do przemyśleń. Na pewno tak szybko nie uda się jej wyrzucić z pamięci. I dobrze. Bohaterki książki są tak żywe, że można się z nimi utożsamić bez większych problemów. Książka wypełniona jest po brzegi miłością i emocjami. Autorce udało się pokazać w jednej książce całą paletę barw.

Jest to na pewno dobra książka, którą warto przeczytać. Z pewnością tej decyzji nie będzie się żałowało. Można utożsamiać się z głównymi bohaterkami i ich losami. Choć wątek pokusy do zdrady oraz wątek problemów z zajściem w ciążę, które powodują zgrzyty w małżeństwie są może już trochę oklepane w dzisiejszej literaturze, ale w tym przypadku nie ujmuje to książce, która napisana jest bardzo ciekawie i przekonująco. Nie będzie się miało wrażenia, że gdzieś to już się słyszało. Z pewnością można będzie dzięki tej książce na wiele spraw spojrzeć z zupełnie innej perspektywy.