Tytany” to ciekawa i wciągająca powieść trafiająca do serca młodych ludzi. Opowiada o tak ważnych w życiu rzeczach, jak odwaga, poświęcenie i miłość do rodziny.

Główną bohaterką powieści jest nastoletnia Astrid. Dziewczyna ma poważne problemy. Jej ojciec stracił pracę, a potem stracił wszystkie oszczędności w zakładach bukmacherskich. Matka nie jest w stanie samodzielnie utrzymać rodziny. Siostry ciągle nie ma w domu. Wybuchają kłótnie, piętrzą się problemy. Rodzinie w dodatku grozi eksmisja. Wydaje się, że nie ma już ratunku. Astrid bardzo przeżywa całą tę sytuację. Pojawia się jednak szansa na poprawę losu.

Od kilku lat w centrum zainteresowania całego Detroit znalazły się tytany. To pół-konie, pół-maszyny. Ujeżdżane przez prawdziwych dżokejów biorą udział w morderczych wyścigach. Tytany wyglądają jak prawdziwe konie i fascynują wielu ludzi, w tym Astrid. Dziewczyna marzy o tym, aby choć dotknąć jednego z nich. Jednocześnie ich szczerze nienawidzi, ponieważ to w tych właśnie wyścigach jej ojciec stracił wszystkie pieniądze. Kiedy Astrid dostaje możliwość wzięcia udziału wyścigu, wie, że jest dla niej jedyna szansa na poprawę bytu rodziny. W ten sposób przenika do trudnego, bardzo brutalnego świata. Wytrwała nastolatka jest jednak zdolna do wielu poświęceń dla dobra swoich bliskich.

Victoria Scott stworzyła pomysłową i bardzo ciekawą książkę. Nie jest to na pewno powieść schematyczna. Nie ma tu wątku miłosnego, tym bardziej miłosnego trójkąta. Główna bohaterka, a jednocześnie narratorka nie irytuje, nie użala się nad swoim losem. Jest silna i twarda. „Tytany” to świetna pozycja dla młodzieży w każdym wieku.