Ukryta brama” to trzecia część cyklu „Poza czasem”. To kolejna wciągająca opowieść o fascynujących podróżach w czasie.

Anna i Sebastian to para zakochanych. Przenoszą się z misją w czasie do XIX-wiecznego Londynu. Ich misją jest pozyskanie zaufania ludzi pochodzących z wyższych sfer. Sprawę utrudnia fakt, że muszą udawać rodzeństwo. Do tego nie otrzymali żadnych wskazówek. Muszą radzić sobie zupełnie sami. Sprawy przybierają nieoczekiwanie tragiczny obrót, kiedy kolejne bramy pozwalające na przenoszenie się w czasie zostają zniszczone. Jak para wróci do swojego czasu?

Choć bohaterami powieści są zakochani, to ich miłość i cały ten wątek miłosny nie jest w ogóle mdły. Anna i Sebastian stoją w obliczu wielu wyzwań. Rozwiązują mnóstwo trudnych zagadek. Nierzadko grozi im niebezpieczeństwo. Czytelnik wraz z nimi przeżywa liczne przygody, które faktycznie porywają.

Od powieści bardzo trudno się oderwać. Język jest bardzo plastyczny. Eva Voller kolejny raz udowadnia, że co jak co, ale powieści przygodowe pisać umie. Miesza tu swój niemały talent literacki, całą masę dobrego humoru i plastycznych opisów. Powstała w ten sposób powieść bardzo przyjemna w odbiorze i niesamowicie wciągająca. Tak jest zresztą w każdej z powieści jej autorstwa.

Ukryta brama” nie stanowi tak zupełnie odrębnej części cyklu. Wyjaśnia się tutaj dużo zagadek z poprzednich tomów. Czytelnik znajdzie odpowiedź na kilka pytań, np. kim są Starcy? Część ta stanowi bardzo ciekawe zwieńczenie przygód niezwykle sympatycznej pary.