Uwikłanie” to seria książek Laurelin Paige o zjawiskowo pięknej Alaynie. „Uwikłanie. Hudson” to część tej serii opowiedziana z perspektywy jej kochanka, później męża, czyli boskiego Hudsona.

Hudson Pierce to mężczyzna, który ma dosłownie wszystko. Jest szalenie bogaty, bosko przystojny, kobiety padają mu wprost w ramiona. Prowadzi przyjemne życie, w którym najważniejsze jest jego dobre samopoczucie. Uprawia dużo seksu, łamie serca wielu kobietom. Tak, Hudson ma prawie wszystko. W jego życiu brak jest tylko jednego – uczuć. To jednak tego mężczyzny zupełnie nie martwi. Sam o sobie myśli, że ma wszystko pod kontrolą, że nie czuje zupełnie nic. Hudson nigdy nikogo nie kochał, za nikim nigdy nie tęsknił. Jego pasją są tzw. eksperymenty. Wybiera obiekty, robi plany, bawi się uczuciami innych po to, aby poczynić własne obserwacje i wysnuć wnioski. Dla niego jest to po prostu dobra zabawa. Całe życie tej wyjątkowo antypatycznej postaci zmienia się, gdy na jego drodze staje zjawiskowo piękna Alayna.

Uwikłanie. Hudson” to romans z bardzo wyraźnym wątkiem erotycznym. Podzielony jest na dwie części: „przed” i „po”. Hudson uważa, że jego życie dzieli się właśnie na okres przed spotkaniem pięknej Alayny i po. Rozdziały przeplatają się ze sobą, co pozwala na poznanie bohatera z dwóch stron.

Powieść ma wszystko to, co we współczesnych czasach gwarantuje ogromny sukces zwłaszcza wśród miłośniczek romansów. Jest zatem boski Apollo, główny bohater, o jakim marzą wszystkie kobiety. Jest także Ona, współczesny Kopciuszek, który przy takim miliarderze i jego rodzinie jest nikim. Jest także i Ta Trzecia – ta, której związek dwójki głównych bohaterów się nie podoba i która postanawia tej wielkiej miłości przeszkodzić. Jest również bardzo dużo seksu opisanego z najmniejszymi detalami. Cała historia opisana jest bardzo prostym językiem.

W czytaniu tej raczej lekkiej książki mogą co poniektórym przeszkadzać liczne błędy, o które można obwiniać przede wszystkim korektora. Pojawiają się literówki, błędy interpunkcyjne, a także kilka poważnych błędów językowych. Co wrażliwsze i bardziej wymagające osoby na pewno na to zwrócą uwagę.