Harlan Coben stworzył wiele wciągających i trzymających w napięciu thrillerów. „W głębi lasu” zalicza się do jego najmroczniejszych powieści.

Przed dwudziestu laty w trakcie obozu dla młodzieży doszło do straszliwej zbrodni. Czwórka nastolatków oddaliła się od miejsca obozu i udała się do lasu. Dwójka z nich zostaje znaleziona z poderżniętymi gardłami. Dwójki natomiast nigdy nie odnaleziono. Sprawcą okazuje się jeden z dwóch opiekunów obozu.

Jedną z zaginionych dziewcząt była Camilla, siostra prokuratora Paula Copelanda. Ten nigdy nie zapomniał o niej. Fakt, iż jej ciało nie zostało nigdy odnalezione, daje mu złudną tak naprawdę nadzieję. Pewnego dnia zostaje jednak jako prokurator wezwany do zwłok niejakiego Manola Santiago. Mężczyzna miał przy sobie wycinki z gazet dotyczących wydarzeń sprzed dwudziestu laty. Paul rozpoznaje w zmarłym Gila – drugiego obok Camilli z zaginionych. Choć wydaje się to niemożliwe, to charakterystyczna blizna nie pozostawia miejsca na wątpliwości. Czy zatem jest szansa, że Camilla jednak żyje? Co się właściwie stało dwadzieścia lat wcześniej na letnim obozie dla młodzieży?

Harlan Coben stworzył historię bardzo tajemniczą. Nic nie jest w pewne, a w po jakimś czasie to, kto był prawdziwym sprawcą, odchodzi na dalszy plan. W całej tej powieści autor, a za nim czytelnik skupia się na odtworzeniu wydarzeń sprzed lat. Poznanie prawdy o tym, co się wydarzyło, staje się ważniejsze niż wszystko inne.

W głębi lasu” to thriller niezwykle wciągający Autor jest niekwestionowanym mistrzem budowania napięcia. Dawkuje emocje i sprawia, że powieść elektryzuje. Żaden miłośników thrillerów na pewno nie będzie zawiedziony.