Historia opowiada o prawdziwej i pięknej kobiecej przyjaźni oraz o tym, jak trudno jest żyć zgodnie z zasadami i pięknymi wartościami. Dorota ma męża i dwójkę dzieci. Przytłaczają ją codzienne obowiązki. Hania jest natomiast 35-letnią singielką, która rozwija się zawodowo w międzynarodowej korporacji.

Nie ma czasu na nic, a na pewno nie na miłość. Z kolei Karolina od 10 lat jest w szczęśliwym związku. Jest właścicielką ekskluzywnego butiku. Do jej życia wkracza jednak dawna miłości i wszystko wywraca się do góry nogami. Życie trzech kobiet zmienia się, gdy stają w obliczu śmiertelnej choroby. Ich przyjaźń zostaje wystawiona na próbę. Muszą zmierzyć się z własnymi słabościami.

„W plątaninie uczuć” to historia o miłości utraconej, odzyskanej i znalezionej. To przede wszystkim jednak o wielkiej przyjaźni, która w pewnym momencie zostaje wystawiona na próbę. Książka daje jednak nadzieję na lepsze jutro. Po przeczytaniu tej książki człowiek jeszcze przez dłuższą chwilę jest wypełniony emocjami, które były w niej zawarte. Gargaś po raz kolejny udowadnia, że można o oklepanych tematach napisać na nowo i przedstawić je w zupełnie inny sposób. Bez dwóch zdań jest to książka, którą powinny przeczytać kobiety posiadające przyjaciółki, z którymi czasem dochodzi do poważnych spięć i wielu nieoczekiwanych sytuacji. Na pewno nikt nie będzie żałował tego, że zdecydował się na przeczytanie tej właśnie książki. Jest ona wypełniona wieloma przemyśleniami i ważnymi refleksjami, które warto zapamiętać i nad którymi warto się zastanowić.