W ułamku sekundy” to kolejna powieść Alex Kavy, w której główną rolę odgrywa agentka FBI Maggie O’Dell.

Sprawa Alberta Stucky’ego, zwanego przez śledczych Kolekcjonerem, była jedną z najtrudniejszych w życiu Maggie. Dwa lata bardzo ciężkiego i wycieńczającego śledztwa bardzo mocno wpłynęło na agentkę. Jest cały czas czujna, nie czuje się bezpiecznie. Przeprowadza się. Stara się być anonimowa. Zakłada w nowym domu alarmy. To wszystko jednak na nic, bo gdy po tak wielu trudach schwytany Stucky ucieka z więziennego konwoju i tak wie, gdzie jej szukać.

W ułamku sekundy” to powieść o ciągłym niepokoju. Agentka Maggie, którą z innych części znamy jako twardą i silną kobietę, to staje się ofiarą psychopaty. Cała książka to obszerne studium lęku. Strach ten przeradza się niemal w obsesję.

W powieści bardzo dużą uwagę autorka przykłada do dokładnego przedstawienia obrazu psychologicznego wielu postaci. Jednocześnie opisy te nie wydłużają nadmiernie historii i nie nużą. Bardo ciekawi zatem osoba agentki nieruchomości Tess, współczujemy Maggie, nawet jeśli jeszcze nie czujemy do niej sympatii i jesteśmy przerażeni postacią Stucky’ego, który jak mało kto zasługuje na miano „potwora”. To zwyrodnialec, zło w czystej postaci.

W ułamku sekundy” jest powieścią bardzo wciągającą. Trzyma w napięciu do samego końca. Widać w tej książce, że autorka świetnie się czuje w autentycznym i precyzyjnym opisywaniu ciemniejszej strony ludzkiej natury. Jej opisy nie są przesadzone, nie są zbyt makabryczne, a mimo to bardzo przerażają. Może właśnie najstraszniejszy w nich jest ten realizm?

Powieści z udziałem Maggie O’Dell jest kilka. Jeśli jednak komuś zależy na tym, żeby agentkę poznać jak najlepiej, musi przeczytać właśnie „W ułamku sekundy”. Znajdzie tu wytłumaczenie jej wielu dalszych zachowań.