Widzę Cię” Irene Cao to książka nazywana włoską odpowiedzią na „Pięćdziesiąt twarzy Greya”.

Bohaterką powieści jest niespełna trzydziestoletnia Elena. Kobieta jest konserwatorem zabytków. Powieści zaczyna się w bardzo ważnym momencie jej życia. Kobieta dostaje pierwsze samodzielne zlecenie na restauracje fresku znajdującego się w pałacu należącego do szanowanej i bogatej włoskiej rodziny. Jednocześnie kobieta rozpoczyna nowy związek ze starym, znanym doskonale przyjacielem. Nagle w jej życie wkrada się niesamowity Leonardo. Mężczyzna jest znanym na arenie międzynarodowej szefem kuchni. Gotowanie to jego prawdziwa pasja. Niemal od razu przewraca życie Eleny do góry nogami. Ta postanawia rzucić wszystko i oddać się duchowej i fizycznej rozkoszy.

Widzę Cię” jest książką o wiele bardziej złożoną od „Pięćdziesięciu twarzy Greya”. Akcja powieści dzieje się w pięknej Wenecji. Autorka wiele miejsce poświęciła na barwne opisy tego wspaniałego miasta. Do starych uliczek i kolorowych krajobrazów doskonale wpisują się bohaterowie. I Elena, i Leonardo na pierwszym miejscu w swoim życiu stawiają pasję. Oboje wykonują swoją pracę z prawdziwym oddaniem, poświęceniem i miłością. Tej samej wielkości pasja łączy ich samych ze sobą i przenosi się na ich wspólne sfery życia.

Romantyczna sceneria w połączeniu z tak interesującymi bohaterami sprawia, że książka ta zdecydowanie odstaje od innych powieści z gatunku literatury erotycznej. Owszem, jest tutaj kilka scen łóżkowych, ale nie stanowią one jedynego celu tej historii.

Jedyną wadą powieści może być niekiedy niezrozumiała postawa głównej bohaterki. Rzuca ona wszystko, całe swoje życie dla jednego człowieka. Stawia wszystko na jedną kartę i idzie w nieznane. Co znajdzie u celu swojej podróży?