„Więcej niż cieśla” to książka o Jezusie z Nazaretu. Autor zastanawia się w niej, czy można nazwać Jezusa mądrym człowiekiem, czyli jednak lepiej pasuje do niego określenie kłamca, oszust lub szaleniec.

Autor dotyka problemu wiarygodności Jezusa jako Boga. Znajdują się tu również świadectwa apostołów. Autor zastanawia się, czy zmartwychwstanie faktycznie miało miejsce.

Autor pokusił się o bardzo gruntowe przeanalizowanie postaci Jezusa Chrystusa. Książka napisana jest w rzeczowy i obiektywny sposób. Dzięki temu, jej odbiór może być tak dobry. Nie znajdziemy tu na pewno żadnego lania wody, które czasem irytuje w niektórych publikacjach tego typu. Ponadto, nie ma tu również moralizatorstwa. W związku z tym, czytelnik nie będzie musiał się męczyć z dziwnymi wywodami autora. Będzie mógł po prostu poznać jego zdanie. Autor przedstawia czytelnikowi fakty. Następnie pozostawia go w ciszy i pozwala się zastanowić. Każdy czytelnik może w ten sposób samodzielnie odpowiedzieć sobie na fundamentalne pytania, co jest niezwykle istotne. Książkę tę powinni przeczytać wszyscy, a w szczególności chrześcijanie, ale także osoby, które nie uznają istnienia Jezusa, na przykład Żydzi.

Książka została napisana przystępnym językiem i daje bardzo dużo do myślenia. Dzięki niej, można uświadomić sobie parę spraw, co jest bardzo dużą jej mocną. Każdy może we własnym zakresie odpowiedzieć sobie na pytania, a także wyrobić własne zdanie. Dzięki temu, możliwe jest faktycznie wyniesienie z tej książki jak najwięcej.