Młoda kobieta tragicznie ginie w Lansing w stanie Michigan. Skrupulatny zabójca nie pozostawia po sobie żadnych śladów. Detektyw Evelyn Thomsen oraz Scott Winton, osobliwy wykładowca wyrzucony z Yale, prowadzą równoległe śledztwa. Żadnemu z nich nie udaje się ustalić motywu zbrodni.

Gdy seryjny morderca zabija kolejne osoby, łączą je według jedynego znanego sobie klucza. Wykorzystują wszystkie narzędzia, jakimi dysponują, aby dojść do prawdy. Kiedy kraj ogrania prawdziwa panika, Scott trafia na trop, który pomoże mu być może rozwikłać całą zagadkę tajemniczych morderstw.

Remigiusz Mróz wykazuje się bardzo dużym kunsztem w budowaniu intrygi oraz napięcia z nim związanego. Tempo akcji dostosowane jest do czytelnika, a w miarę rozwój nabiera na prędkości. Dzięki temu, można wciągnąć się w całą fabułę. Książka jest bardzo ciekawa, ponieważ ma mocno skomplikowaną fabułę. Dzięki temu, czyta się ją z dużą przyjemnością. Nigdy nie wiemy wydarzy się na kolejnych stronach książki. Jest to powieść sensacyjno-polityczna z elementami kryminalnymi, którą będzie się czytało z bardzo dużym zainteresowaniem. Oprócz bardzo dobrze skonstruowanej intrygi, która poniekąd zahacza o teorię spisku, warta podkreślenia jest również kreacja głównego bohatera. Scott to postać nietuzinkowa, która na pewno zaciekawi niejednego czytelnika. Jest to bohater, który idealnie wpisuje się w sensacyjno-polityczny klimat powieści. Zdecydowanie warto poznać losy tego bohatera i zagłębić się w jego niezwykły świat, w którym nic nie jest proste i oczywiste.