Ludwika skrywa bolesną tajemnicę o tym, co wydarzyło się kilka lat temu. Nie ma dnia, aby o tym nie myślała. Straszna przeszłość ciąży jej tak bardzo, że postanawia o tym porozmawiać ze swoją córką.

Klaudia jednak ma własne problemy. Mąż oddala się od niej, a dzieci zaczynają żyć własnym życiem. Wstrząsające wyznanie matki sprawia, że Klaudia dystansuje się od niej. Życie, które znała staje się kłamstwem. Nie może znieść tego, że matka przez tyle lat ją okłamywała. Prawda, która miała wszystko uzdrowić, nagle staje się przeszkodą do odnalezienia spokoju.

„Wybacz mi” to książka o kobietach i dla kobiet. Przedstawia szarą rzeczywistość, w której nie wszystko jest tak oczywiste i pozytywne. Zawiera w sobie wszystko, co kochają czytelniczki. Dzięki temu, nie można się od tej książki po prostu oderwać. W fabule przeważają zwyczajne problemy, które sprawiają, że życie staje się bardzo skomplikowane i niejednokrotnie wystawia na próbę. Okazuje się, że życie w dużej mierze polega na rozwiązywaniu problemów. Problemy, które są tutaj poruszane, są bardzo realne. Właśnie dlatego książkę czyta się z tak dużym zainteresowaniem. Przez fabułę powieści przewija się zdrada, pustka w związku, brak porozumienia między kochającymi się kiedyś osobami, utrata kogoś bardzo bliskiego, porzucenie. Opisani ludzie gonią za rzeczami, które dadzą tylko fikcyjne szczęście. Jest to doskonała książka po którą zdecydowanie warto sięgnąć. Sprawdzi się świetnie na długie wieczory, kiedy chcemy przeczytać coś naprawdę wartościowego.