Debiutancka powieść B.E. Paris w mgnieniu oka stała się międzynarodowym bestsellerem. Książka szybko stała się sensacją. Zebrała mnóstwo pozytywnych opinii.

Głównymi bohaterami powieści są Jack i Grace. To małżeństwo idealne. On jest świetnym prawnikiem robiącym błyskotliwą karierę. Zajmuje się obroną żon maltretowanych przez mężów. Nie przegrał jeszcze żadnej sprawy. Wraz z żoną mieszka w pięknej posiadłości. Grace to żona perfekcyjna, przypominająca pod wieloma względami filmowe żony ze Stepford. Jest piękna, świetnie zajmuje się domem, wydaje cudowne przyjęcia. Grace nie pracuje, nigdzie nie wychodzi, nie spotyka się ze znajomymi, których zresztą nie ma. Nie odstępuje Jacka na krok. Niektórych z grona znajomych tej pary zastanawia, dlaczego nie da się spotkać z Grace w innym miejscu niż jej dom. Zresztą ten dom też jest w pewien sposób zagadką. Ogrodzony jest wysokim płotem. W oknach są żelazne kraty. Co się kryje za murami przepięknej posiadłości?

Fabuła powieści opowiadana jest z punktu widzenia Grace i podzielona jest na dwie części: kiedyś i teraz. W ten sposób czytelnik poznaje zarówno teraźniejszą sytuację małżeństwa, jak i przeszłość. Cierpliwe doczytanie jednego rozdziału „teraz” jest bardzo trudne! W przeszłości bowiem leżą przyczyny obecnych zachowań Grace i Jacka. W tych właśnie rozdziałach można znaleźć wiele odpowiedzi.

Trzeba przyznać, że powieść ta trzyma w napięciu jak mało która. Bohaterów mamy niewielu, tak samo wątków. Autorka nie opisuje zbyt dokładnie osobowości kolejnych postaci, jest raczej oszczędna w środkach stylistycznych. W taki sposób powstała bardzo minimalistyczna, ale i niebywale hipnotyzująca całość, którą dosłownie czyta się jednym tchem.

Za zamkniętymi drzwiami” to powieść, która nie zawodzi. To na pewno jeden z najlepszych współczesnych debiutów, a także jedna z niewielu książek, w przypadku których głośne hasła marketingowe na okładce nie kłamią.