Zakazane życzenia” to nowsza, nieco odświeżona wersja baśni o Aladynie. Autorce udało się stworzyć równie baśniowy klimat, niesamowicie magiczną atmosferę, dzięki czemu jej książka szybko zyskała popularność w wielu krajach.

Drobny złodziejaszek Aladyn znajduje czarodziejską lampę. W lampie tej uwięziony jest dżin. Jest nim potężna Zahra, która tkwiła zamknięta w lampie od pięciuset lat. Aż tyle czasu nie widziała świata zewnętrznego. Obowiązkiem Zahry jest spełnienie trzech życzeń Aladyna. Świat zewnętrzny nie jest jednak zbyt przyjazny. Trwa wojna pomiędzy ludźmi a dżinami. Aby względnie bezpiecznie przetrwać przy swoim nowym panu, Zahra musi przybierać różnorakie formy. Szansę uwolnienia się spod władzy lampy daje Zahrze potężny król dżinnów – Nardukha. Musiałaby ona jednak opuścić Aladyna, w którym się nie wiedzieć czemu zakochała. Zahra staje zatem przed bardzo poważnym i jakże ludzkim wyborem – uczucia albo wolność. Co wybierze dżin?

„Zakazane życzenie” pod wieloma względami może przypominać Aladyna. To bardzo barwna, pełna magii historia, która wciąga od pierwszych stron. Autorce udało się stworzyć wspaniałe tło dla powieści. Miłość, walka o wolność, świat magii i baśni, do tego liczne przygody i niebezpieczeństwa – takie połączenie pozwoliło na stworzenie bardzo egzotycznej i wciągającej historii.

Autorce udało się ponadto zawrzeć w swojej książce to, bez czego dawne baśnie nie mogły się obyć. Oprócz historii o miłości mamy także walkę o władzę, a ponadto liczne mądrości morały. Historia ta może mieć wiele znaczeń, może być na różny sposób interpretowana. Jej przesłanie jest uniwersalne, tak jak często to bywało w przypadku baśni i bajek.