Anouchka, Julia, Raphaëlle, Colombe to cztery przyjaciółki, które całe swoje życie spędzimy razem. Od dziecka zwierzały się sobie ze wszystkich tajemnic, smutków i radości.

Wiedziały o sobie wszystko. Wierzą, że miłość jest ulotna, a przyjaźń trwała. Jednak, gdy Raphaelle zaczyna pisać z chłopakiem, z którym związana jest Julia, między przyjaciółkami dochodzi do poważnego konfliktu.

Burzliwe rozważania przyjaciółek, które dyskutują o miłości, przyjaźni, zdradzie, poczuciu odpowiedzialności i seksualności są niezwykle ciekawe i wciągające. Dziewczyny próbują odkryć, że mężczyźni mają na ich punkcie taką samą obsesję, jak one na ich punkcie. Odkrywają, że zuchwałość i natarczywość może się podobać. Przy tym dowiadują się, że dobrze zbudowany, męski, muskularny chłopak w zależności od okoliczności może stać się bezkształtną masą, płaszczącym się naleśnikiem, lub ponurym, wybuchowym, kłótliwym ordynusem.

W książce zostało poruszonych bardzo dużo społecznych wątków, takich jak anoreksja, samobójstwo, niechciana ciążka, homoseksualizm, rozwody, choroby, starość. Wszystkie te wątki zostają dobrze rozbudowane i pokazują ludzki los, który bywa zróżnicowany. Książka porusza zagadnienia ważne, w szczególności z punktu widzenia współczesnej młodzieży. Można się z niej wiele dowiedzieć o tym, co inni myślą i jak mogą postrzegać rzeczywistość.

Zdecydowanie warto po tę książkę sięgnąć. Można będzie skonfrontować swoje myśli z poglądem autora i jego bohaterek. Może to być bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie.