Linda ma 31 lat. Mieszka w Szwajcarii i wszyscy uważają, że jej życie jest bliskie perfekcji. Ma stałego partnera. Jej mąż jest uroczy i kochany, a dzieci bardzo dobrze wychowane. Realizuje się jako wzięta dziennikarka. Linda postrzega jednak swoje życie zupełnie inaczej.

Zaczyna buntować się przeciwko rutynie, która jej zdaniem wkradła się do jej życia. Postanawia coś zmienić w swojej egzystencji. Nie jest w stanie dłużej udawać, że jest szczęśliwa i spełniona. Wszystko zmienia się, gdy spotyka swojego dawnego chłopaka. Jakub jest znanym politykiem. Linda przeprowadza z nim wywiad. Podczas spotkania budzi się w niej dawno zapomniane uczucie. Wbrew wszystkiemu Linda postanawia na nowo rozkochać w sobie chłopaka. Musi sięgnąć dna ludzkich uczuć, aby zyskać w swoim życiu szczęście.

Coelho przedstawia w tej książce historię kobiety, która z pozoru ma wszystko, a jednak nie jest w stanie cieszyć się z tego, co posiada. Szuka szczęścia tam, gdzie nie powinna. Kobieta szuka w swoim życiu adrenaliny i pożądania, które od pewnego czasu u niej nie występuje. Stara się zrewolucjonizować swoje życie kosztem tego, że może wszystko co posiada stracić. Nie wszyscy będą w stanie zrozumieć postępowanie Lindy, która mając kochającego męża i dzieci postanowiła dać się uwieść potędze pożądania. Tak naprawdę trzeba przeżyć to, co ona, aby móc to wszystko zrozumieć.

Coelho stara się tu przybliżyć problem zdrady. Zadaje wiele pytań o jej przyczynę i o emocje, jakie jej towarzyszą. Zastanawia się tak naprawdę po co ludzie zdradzają i jaki mają w tym cel.